Tagasiside Tartu Tervisepäevast 16. mail Dorpatis
Eesti Patsientide Liidu tegevjuht Kadri Tammepuu selgitas liidu eesmärke ja arutles inimnäolise tervishoiu võimalikkuse üle. Patsiendikesksus võiks olla tuleviku tervishoiu võtmesõna.
60-70% täiskasvanud elanikkonnast kogeb mõnel eluetapil depressiooni või ängistust, mis on piisavalt tugev, et häirida igapäevaelu. Kuidas neid olukordi ära tunda ning neist välja tulla, jagas kuulajatega kliiniline psühholoog-psühhoterapeut Kersti Luuk.
Veel enne vaheaega said osalejad Urmas Lesta käe all ise õppida lihtsaid harjutusi, mis "käed kuumaks ajavad ja vere käima lükkavad". Enese aitamiseks pole vaja kalleid võimlemissaale või uhkeid trennirõivaid.
Teist tüüpi diabeeti põeb Eestis enam kui 51 000, hinnanguliselt on haigus avastamata veel vähemalt 20 000 inimesel. Dr. Maire Lubi rääkis, miks on oluline võimalikult varakult haigus avastada ja mida inimene ise saab enda jaoks ära teha.
Ravimite koostoimete võimalus sõltub koos kasutatavate toodete hulgast – viit ravimit kasutav patsient võib puutuda halval juhul kokku kuni kümne koostoimega. Täpsemalt lahkas teemat kliiniline proviisor Jana Lass, kellele pärast esitati hulgaliselt küsimusi.
Pool tundi enne ürituse algust ning ürituse vaheajal said soovijad lasta määrata veresuhkru näitu. Lisaks tutvustasid asjatundjad kroonilise haavaravi plaastreid jm sarnaseid tooteid.