3. Patsient tasub alati selle ravimi hinnaosa, mis ületab piirhinda või hinnakokkuleppehinda. Seega, kui patsient ostab ravimi, mille müügihind on piirhinnast kõrgem, siis lisandub tasutavale summale ka müügihinna ja piirhinna vahe. Selle täiendava vahe maksmist on võimalik vältida, kui arst on välja kirjutanud toimeainepõhise retsepti ja apteekrilt küsida odavamat analoogi. Kui odavam analoog on apteegist või ka Eestist otsa saanud, siis jääb risk patsiendile, kes maksab olenemata põhjusest alati müügihinna ja piirhinna vahe kinni.
Täies mahus maksab patsient ise käsimüügiravimite ja soodustust mitteandvate retseptiravimite eest.
Ravimite valiku ja hindadega apteegiti saad tutvuda www.raviminfo.ee lehel.
Oma retseptide infot saad vaadata elektrooniliselt e-tervise patsiendiportaalis www.digilugu.ee või portaalist www.eesti.ee
TÄIENDAV RAVIMIHÜVITIS
Täiendavat hüvitist makstakse ainult soodusravimite ostmise eest, kui ravikindlustatu on tasunud samas kalendriaastas juba üle 100 euro vältimatuid kulusid, mille hulka arvestatakse retseptitasud ja ravimi soodusmäärast üle jääv summa kuni piirhinnani:
Alates 01.01.2018. arvestatakse täiendavat ravimihüvitist ostu ajal apteegis automaatselt. Kindlustatud inimene saab täiendava hüvitise koos tavapärase ravimisoodustusega kätte kohe ravimi väljaostmisel apteegis ja haigekassale enam avaldust esitada ei ole vaja.
Riigiportaalis eesti.ee on võimalik vaadata kalendriaastas soodusravimite ostudest tekkinud summat (nn alussummat), mis on täiendava ravimihüvitise maksmise aluseks. Kui alussumma ületab 100 eurot, siis on müüdud retseptidel juba näha ka lisasoodustus, mis apteegis saadi. Soodustuse kohta on võimalik infot küsida ka apteegist või vaadata apteegi ostutšekilt.
Uuel kalendriaastal algab täiendava ravimihüvitise arvestus otsast peale.
Täpsemat teavet saad www.haigekassa.ee
Kunstliku viljastamisega seotud ravimihüvitise kohta leiad infot www.haigekassa.ee