Menüü

Patsientide liit osales Haabersti Tervisepäeval

Auhinna loosimine, taamal Patsientide Liidu ja Järveotsa Perearstikeskuse esindajad. Foto: Haabersti Vaba Aja Keskus
Täna toimus Haaberstis tervisepäev, kus sai traditsiooniliselt osaleda tervisemessil, kuulata mitmesuguseid loenguid ja osa võtta näidistreeningutest ning ujuda. Populaarsed tervisemõõtmised näitasid taas, et üha enam püütakse olla ise oma tervise peremehed.
Tervisemessil sai teha tasuta tervisemõõtmisi ja küsida nõu pereõdedelt, nautida soodushinnaga massaaži, küsida personaalset nõustamist toitumise ja treeningute osas, degusteerida ja osta mett ning mahetooteid. Patsientide liidu laua juures sai teha jaladiagnostikat. Mugav protseduur andis ülevaate jalalaba olukorrast ning vajadusel sai selgitusi rühi korrigeerimiseks ning milliseid tugitaldasid tuleks jalakoormuse parandamiseks ja ühtlustamiseks kasutada. Huvi oli suur ja järjekord ei tahtnudki lõppeda. Pool tundi pärast ametlikku lõpuaega said siiski kõik protseduuri tehtud!

Loengute sessioonis võttis patsientide liidu juht Kadri Tammepuu lahata teema - kuidas meditsiinis paremini toime tulla. Näpunäiteid sai nii hambaravi- kui proteesihüvitiste kohta, mida saaks ette võtta, kui järjekord eriarsti juurde on pikk ja kuidas ooteaeg tervisele kasulikult sisustada.

Tegevusi jagus tervisepäeval ka lastele, lapsed said nautida lasteteatri etendust, osaleda ZumbaKids tantsutrennis ja suukoolis ning meisterdada.