Menüü

Pikemad ravijärjekorrad?

Haigekassa juht Rain Laane nentis intervjuus, et tundmatuid näitajaid, millest inimeste arstile pääs sõltuma hakkab, on praegu palju. See, kui palju jõutakse lähiajal plaanilise ravi pausi tagasi teha, oleneb sellestki, kuidas arstid-õed puhata soovivad. Sealt edasi terendab maksulaekumise vähenemine, mis võib tähendada vajadust minna haiglate eriarstilepingute kallale.

Märtsi keskel peatatud plaanilist eriarstiabi hakatakse nüüd tasapisi taastama. Haigekasse juht Rain Laane ütles, et rahandusministeeriumi prognoosi järgi laekub haigekassale tänavu maksudest 200 miljonit eurot vähem. Teisalt arvab ta, et plaanilise töö järeletegemist ei takista mitte niivõrd raha, kuivõrd tööjõud, sest personali ei jätku ja haiglates tuleb säilitada valmisolek koroonaviirushaigetega tegelemiseks. Edaspidi võetakse Covid-19-patsiente vastu kõigis haiglates, aga nende ravi koondatakse Tallinna, Tartusse, Pärnusse, Jõhvi ja Kuressaarde.

Kui haigla ei jõua juuni lõpuks tavaravi lepingumahtu täis teha, siis kantakse Laane sõnul raha üle haigla teise poolaastasse. Selge see, et ootele jäetud patsientidel võib abi saamine mõnel pool rohkem aega võtta.

Loe intervjuud Haigekassa juhi Rain Laanega Postimehest.