Menüü

Räägime ravijärjekordadest

Meie Eesti toimetaja Kadri Tammepuu küsib, miks ravijärjekorrad pikenevad, vaatamata sellele, et haigekassa sai mullu raha juurde?

Kas mäletate, kui riigikogu valimiste eel lubas peaminister, et alates 2018. aastast saab tervishoid pensionäride sotsiaalmaksu arvelt viie aasta jooksul juurde 300 miljonit eurot ja digiregistratuur vähendab ravijärjekordi. 

2018. aastal oli haigekassa eelarve 1,3 miljardit eurot, millest hüpoteetiline 60 miljonit iga-aastast lubatud lisaraha oleks moodustanud viis protsenti. Haigekassa juhi Rain Laane sõnul mõjusid tegelikult pensionidelt juurde saadud summad nagu väike sutsakas kerisele: 2018. aastal tuli kohustustevabalt juurde 34 miljonit, aasta hiljem 10 miljonit ja alanud aastal seitse miljonit eurot.

Aga mis on saanud peaministri teisest lubadusest, et digiregistratuur vähendab ravijärjekordi? Siin kahjuks häid uudiseid ei ole. Endiselt tuleb umbes pooltel patsientidel oodata eriarstile pääsemist üle kuue nädala – see on haigekassa paika pandud piir. 

Miks ravijärjekorrad pikenevad vaatamata sellele, et haigekassa sai mullu raha juurde? Milline on haigekassa uus prooviprojekt, millega loodetakse tulevikus ravikvaliteeti tõsta. Loe pikemalt Postimehest.