Menüü

Tallinna perearstid otsustasid aasta tegija ja aasta ämbri tiitli saajad

Allikas: Tallinna Perearstide Selts
Traditsiooniliselt valisid Tallinna perearstide seltsi liikmed sündmuste või inimeste tegemiste hulgast ka tänavu välja kõige suuremad peremeditsiini mõjutajad.
Aasta tegijaks otsustati üksmeelselt valida Tallinna Sotsiaal- ja tervishoiuameti juhtivspetsialist dr Ene Tomberg, kelle eestvedamisel koostasid perearstid koostöös erakorralise meditsiini arstide ja kiirabiarstidega patsiendijuhendi “Perearst või EMO?”. Järjekorrad Tallinna haiglate erakorralise meditsiini osakondades vajavad juba pikka aega lahendusi. Esimese sammuna lepiti arstide koostöös kokku, millise tervisemure korral peaks patsient pöörduma EMOsse ja millal saab aidata perearst. Loodame, et peatselt saame ka meie kodulehel juhendi avalikustada.

Aasta ämbri tiitli sai sotsiaalministeeriumi algatatud esmatasandi tervisekeskuste projekt. Perearstid lootsid, et uuendused annavad hea võimaluse esmatasandi arstiabi sisuliseks arendamiseks. Kuid ministeeriumi poolt ellu viidav projekti juhtimine on olnud nõrk: siiani on tervisekeskuste nõuded ebakindlad, omandisuhete ja taotlejate valikul pole arvestatud perearstide ettepanekutega. Nii valitseb oht, et esmatasandi arendamiseks mõeldud raha ei jõua sinna, kus seda kõige enam tarvis. Määramatus ning ebakindlus on pannud paljud perearstid projektis osalemisest loobuma.