Menüü

Tartu Ülikooli Kliinikumi preemia sai patsientide liidu Nõukoja liige Heidi-Ingrid Maaroos

Kliinikumi kevadkonverentsil "Odav kala, lahja leem" sai 19. kliinikumi preemia emeriitprofessor Heidi-Ingrid Maaroos. Saadame südamlikud õnnesoovid teele ka patsientide liidu poolt!

Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur tõdes, et Heidi-Ingrid Maaroos ei vaja palju tutvustamist. Ta on mitmekülgne, olles tunnustatud gastroeneroloog, on ta samas väga palju panustanud perearsti eriala ülesehitamisesse. "Tema uurimisteemad on teda kaugele viinud. Tema otseste ja kaudsete õpilaste arvu ei suuda keegi kokku lugeda. Ta on saanud hulgaliselt tunnustusi, kuid arvab, et kliinikumi preemia on üks neist vägevamatest."

Heidi-Ingrid Maaroos ütles tänukõnes: "Mul on preemia üle suur heameel. See on minu jaoks väga väärtuslik tunnustus. Ma ise tunnen, et olen kliinikumiga seotud üle 50 aasta erinevate tegevustega väga erinevatel tööpostidel. Aga nendest kõige rohkem on mind mõjutanud see, et ma alustasin Toome kliinikus juba 4. kursusel tööd patsientidega. Sain aru, et töö patsientidega on alati seotud teadustöö ja õpetamisega. Need raamid on olnud minu teadlase ja õppejõu töös edasi. Tahan rõhutada, et kliinikum on koht, kus on üliõpilased - kõik muu - näiteks ravitöö - kuulub ka teistele raviasutustele, kuid üliõpilased on privileeg. Millise kogemuse saab üliõpilane õppetöö alguses, mõjutab teda kogu elu, eeskujud mõjutavad teda kogu elu."

Heidi-Ingrid Maaroosi töölinn on Tartu ja kodulinn Kuressaare, kus ta elab oma vanaisa majas, sealsamas, kust lapsena kooli käis.

Eesti perearstisüsteemi rajaja ja Helicobacter pylor’i uurija Heidi-Ingrid Maaroosi argipäevad on nüüd enamasti vabad, põhiliselt on need täidetud looduses käimise ja lugemisega. «Alustasin muide uuesti klaverimänguga – ka see moodustab nüüd ühe osa mu päevast,» tõdeb Heidi-Ingrid Maaroos rõõmsalt.