Menüü

Ülemaailmse tervisepäeva keskseks teemaks on depressioon

Kaader depressiooni kirjeldavast videost 
Maailma Terviseorganisatsioon on välja toonud, et 2030. aastaks muutub depressioon globaalselt kõige kulukamaks terviseprobleemiks.

Video vaatamiseks kliki kõrvalolevale pildile

Täna on depressioon töövõimetuse ja tervisekaotuse tähtsuselt teine põhjus ning igal aastal sooritatava 128 000 enesetapu peamine ajend Euroopas.  

Ehkki haigus on väga levinud ja võib tabada igaüht igas eluetapis, diagnoositakse ja ravitakse seda endiselt liiga vähe.  „Euroopas ei saa vähemalt 75% kõigist sügava depressiooni all kannatajatest sobivat ravi. Rohkematest raviteenustest üksi ei piisa – vaja on ka suurendada inimeste teadlikkust ja mõistmist ning vähendada häbimärgistamist,“ ütleb WHO Euroopa regionaaldirektor Zsuzsanna Jakab. 

Euroopa piirkonnas elab 40 miljonit depressioonihaiget ning depressiooni levimus eri riikide elanikkonnas moodustab 3,8%–6,3%, Eestis hinnanguliselt ligi 6%.

Tänastes Kuku raadio "Patsiendiminutites" rääkisid psühhiaater dr Helena Lass ja saatejuht Kadri Tammepuu lisaks depressioonile ka vaimse tervise teemadel üldisemalt: kuidas sisemaailmas toimuv mõjutab otseselt füüsilist tervist, kuidas oma vaimset tervist hoida ning palju me ikkagi saame oma iseloomu muuta.