Menüü

Valitsus otsustas järgmisel aastal eraldada tervishoiule 37 miljonit eurot lisaks

Foto: Peep Ainsoo
Kuigi ekspertide arvates on käesoleva aasta katmata ravivajadus 60 miljonit eurot ja trend on kasvav, siis lisaraha lubatakse järgmisel aastal, seega sel aastal jätkavad ravijärjekorrad pikenemist.

Valitsus jõudis poliitilise kokkuleppeni, kuidas panna kokku eelarved aastateks 2018-2021. 

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul eraldatakse tervishoiule järgmise nelja aasta jooksul lisaraha 215 miljonit eurot. „Valitsus otsustas hakata järk-järgult täiendavalt tervishoidu panustama mittetöötavate pensionäride eest." 

See aitab leevendada süsteemi pikalt vaevanud alarahastatuse probleemi. Aastaks 2022 kasvab haigekassa täiendav rahastamine järkjärgult 13 protsendini vanaduspensionäride pensionist. Otsus toob haigekassasse viie aasta pärast täiendavalt ligi 100 miljonit eurot lisaks.  

Täiendavaid vahendeid lubas minister järgmisel aastal kasutada ravijärjekordade lühendamiseks. 

Ühtlasi hakkab haigekassa tulevikus  korraldama seni riigieelarvest rahastatud tervishoiuteenuseid, nagu kiirabi ning HIV ja narkomaania ravi ja ennetus.

Tänaseks ei ole veel selgunud ega avalikkusega arutatud, kas ja milliseid sisulisi muudatusi tervishoiuteenuste arendamisel ja süsteemi korrastamisel ette võtta plaanitakse.

Uute otsuste valgusel jätavad arstid ära 25. maile planeeritud streigi ja allkirjastavad palgaleppe tagasiulatuvalt 1. aprillist.