Menüü

Vastsündinu pääseb nüüd automaatselt emaga samasse  perearsti nimistusse

Tänasest jõustub seadusemuudatus, mis lihtsustab vastsündinule perearsti  leidmist ning annab arstiõppe üliõpilastele ligipääsu tervise infosüsteemile.
Uue korra kohaselt määratakse beebi automaatselt ema perearsti nimistusse. Seni tuli lapsevanemal endal esitada vastav avaldus arsti nimistusse saamiseks ning alati ei saanud ema ja laps sama perearsti juurde.

Kui emal ei ole perearsti, tegeleb vastsündinule perearsti määramisega sünnitushaigla koos terviseametiga.

Lisaks jääb kõigile lapsevanematele soovi korral endiselt alles võimalus avalduse alusel vastsündinule ise perearst valida.

Muudatus aitab ka riskigrupis olevate vastsündinute varasemat märkamist arstide poolt, mis on beebi esimestel elukuudel tema tervise hindamisel äärmiselt oluline. Seni on olnud juhuseid, kus vastsündinu perearsti nimistusse määramine viibib ja perearstil puudub beebi kohta igasugune info.

Samuti antakse seadusemuudatusega neljanda kursuse lõpetanud arstiõppe üliõpilastele, kes töötavad arsti abilisena, ligipääs e-tervise infosüsteemile. Nii saavad tudengitest abiarstid näha patsiendi varasemaid haigusi ja seeläbi paremini abistada arsti, teha patsiendile põhjalikumat esmast läbivaatust ja valmistada ette vajalikke dokumente ning retseptipõhjasid.