Kuni esineb vältimatuid tervisekahjusid, tuleb need praegusest lihtsamal viisil heastada, sest nii kasvab usaldus riigi ja meedikute vastu, leiab Kadri Tammepuu
Saudi Araabia organisiirdajast kirurg ja ravikvaliteedi edendaja Abdulelah Alhawsawi kirjutas hiljuti jutuajamisest ühe haiglajuhiga, kes pidas tema välja pakutud olematu tervisekahju saavutamise soovi võimatuks missiooniks: «Teaduskirjanduse andmetel kahjustab meditsiin kümmet protsenti patsientidest.»
Alhawsawi küsis seepeale, kui palju on selles haiglas korraga patsiente, ja sai vastuseks 2000. «Teaduskirjanduse järgi saab teie haiglas siis iga päev kahju 200 inimest,» sõnas kirurg Alhawsawi ja palus näidata endale nimekirja neist, keda tol päeval kahjustati. Sellist nimekirja haiglajuhil polnud.
Meditsiin on väga keeruline, arstid-õed ei ole täiuslikud ja neil napib aega või et tervisekahjudega võitlemine kergitab üleliia tegevuskulusid. Aga ka mõtte, et kahjude vähendamist jahtides areneb nn kaitsev meditsiin, kus hilisema süüdistamise hirmus lõikab arst igaks juhuks veidi rohkem kui vaja või teeb mõne tarbetu uuringu, et patsiendil poleks kohtusse minnes võimalik hiljem öelda, et kahju sündis, sest midagi jäi tegemata.Sellest kuidas läks Ameerika Ühendriikide Ohio osariigi pealinnas Columbuse lastehaiglas, kui otsustati tosin aastat tagasi võtta sama eesmärk saab edasi lugeda Postimehest.